Büyük beden elbiselere lüzumu olan tesettürlü kadınlar için alışverişler, işkence haline gelmektedir. Vücutlarına göre hiçbir giysi bulamazlar. Mağazalarda tesettür giyim için çok fazla alternatif sunulmaz. Modeller ve ürünler kısıtlıdır. Bu gidişatta da büyük beden tesettür elbiselerini bulmak ihtimalsiz denilecek kadar güçtür. Bulunda bile renk ve model alternatifleri kısıtlıdır. Büyük beden elbiseler için online satış yapan şirketler seçim edilmelidir. Bu işletmelerin alıcı potansiyeli tüm ülke genelindedir ve her kadına hitap edebilmek, istedikleri hizmeti sunabilmek için her model ürün ve her ürün için vücutta aralıkları geniştir. Bu biçimde aranılan her giysi bulunabilir ve satın alınabilir.

Büyük Beden Giysileri Hazır Almanın Avantajları Nelerdir?

Büyük beden elbiselere lüzum dinleyen kadınlar, mağazalarda kendilerine uygun olan giysileri bulamadıkları için özel sipariş ile elbiseler diktirirler. Fakat özel dikim elbiseler avantajlı değildir. İstenilen kumaş ile bir kıyafet diktirildiğinde hayal edilen neticeyi vermeyebilir. Özel dikim elbiseler için çok daha yüksek maliyetler ödenmektedir. Bu vaziyette bir dezavantajdır. Hazır olan elbiseler içinden seçimler yapmak her zaman daha anlamlı olacaktır. Maliyet açısından da bakılır ise, daha hesaplı olmaktadır.

Büyük Beden Elbiseler Alınır İken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Büyük beden elbiseler geniş bir yelpazededir. Büyük beden denildiğinde, hesap edilecek beden aralığı geniştir. Bu nedenler ile kadınlar ne kadar büyük beden elbiseler kullanıyor ise, o kadar düz kesimler seçim etmelidir. Kumaş yapısı nitelikli olan, beden kalıbına girmeyen modeller alınmalıdır. Tüle eş bol ürünler, kamuflaj olarak kullanılmalıdır. Giysilerin üzerinde kesinlikle koyu renklerde yelek stili ince ürünler giyilmelidir. Alışverişler yapılır iken de bu geçimi sağlayacak ürünler alınmalıdır. Çok bol elbiseler yerine, düz kesim olan ürünler seçim edilmelidir.

Büyük Beden Tesettür Giysileri İle Hangi Türbanlar Geçim Sağlar?

Elbiseler ne kadar gelişir ise, beden genelinde baş o kadar minik kalır. Bu neden ile büyük beden elbiseler giyen kadınlar, suratı çevreleyen, fazla bombeli ve kalıplı türbanlar kullanmamalıdır. Surat ile simetrisi olmayan, az renkli ve dağınık duran modeller seçim edilmelidir. Kullanılan bonelerde eşarplar ile aynı renk olmalıdır. Bu sayede dikkatler bu bölgeye çekilmemiş olur.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X