Gelin Makyajı: Buharlı Makyaj
Buharlı makyaj öbür ismi ile dumanlı göz makyajı ile öğrenilen buharlı makyaj göze koyu gri renk kalem ya da far kullanarak yapılan bir makyaj cinsidir. Davetlerde, kokteyllerde, özel gecelerde kullanabileceğiniz makyaj tarzı ile gözlerinizi çekici gösteren bir makyaj cinsidir.

Değişik Renklerde Dumanlı Makyaj
Buharlı göz makyajjını artık zengin renk paletiyle de uygulamak olası. Giysinize göre morlar, pembeler, yeşiller, maviler, kahveler gibi tonlarla da buharlı göz makyajı yapılabilmektedir.

Nasıl Yapılır?
Buharlı göz makyajınızla bakışlarınıza çekici ve sırlı bir hava yaratmak oldukça kolay.Buharlı göz makyajında ehemmiyetli olan göz makyajınla suratınıza uygulayacağınız bazın allığın, başka bir deyişle kısacası tüm makyajın denge içerisinde olması ehemmiyetlidir. Buharlı göz makyajında gözlerinize uygulayacağınız yoğun makyajla dudak renginiz daha sarih tonlarda olmalıdır. Aksi halde ağır bir makyaj yapmış olursunuz. Dumanlı göz makyajı yaparken seçiminiz gözünüzün rengine göre far kullanmaktır. Bunun için mavi göze sahip olanlar ağırlıklı olarak gri tonlarda yeşil gözler gri ve toprak tonları, kahve gözlüler ise toprak tonları sarih pembe renkte makyaj yapabilirler. Buharlı göz makyajında hakikat ehemmiyetli olan kısım renk geçişlerini doğru yapmaktır. Geçişler hep sarih tonlardan koyu tonlara doğru olmalıdır.

Safha 1: Öncelikle göz kapağına baz sürmelisiniz.
Safha 2: Göz kapağınıza göz rengine göre kalem sürükleyebilirsiniz. Daha sonra çekilen bu kalemi fırça takviyeyi ile dağıtabilirsiniz.
Safha 3: Çekilen kalemi gözünüzden tamamen çıkacak kadar dağıtmamaya dikkat edin. Kullandığınız kalemi göz içine ve alt kirpiklerinize kadar sürükleyebilirsiniz.
Safha 4: Göz pınarlarınıza sarih tonlarda far uygulamalısınız.
Safha 5: Son safha olarak gözlerinize maskara uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X