Bu sezon nereye baksak her yer ışıl ışıl parlıyor. Evvelki sezonlarda mübalağa olarak belirlenebilen payet, sezonun en can akdikeni trendlerinden biri haline geldi. Gece elbiselerinde en göz akdikeni parçaları süsleyen payet, şimdilerde günlük yaşantımızın da içine girdi ve büro tarzından casual bir look’a kadar yaşamlarımıza entegre oldu.

80’lerin hit’i olan disco müzikleri sezonun elbiselerinde somutlaşıyor ve “İnsanlar ne düşünür?” evhamı rafa kalkıyor. Moda konutlarının Kreatif Direktörleri, yeni sezonlarıyla, aynı gün içinde aynı outfit’le gündüzden geceye geçmeyi daha da muhtemel kılıyor. Son zamanlarda payet gibi fazla iddialı parçaları cadde tarzına taşıyan tasarımcılar, Güz/Kış ’16-17 koleksiyonlarıyla, parıltılı parçalardan oluşan bir outfit’i, günlük yaşamımızda dostlarımızla yemeğe giderken, ya da alışverişe çıkarken giymemize imkân sağlıyor.

Roman bayanı da Güz/Kış ’16-17 sezonunda, günün her saati şık bir davette boy göstermeye hazır bir look’la karşımıza çıkıyor. Özellikle Roman’ın bu sezondaki payet ve boncuk işlemelerden oluşan kokteyl giysileri, ister basic bir tişörtle, ister şık bir gömlekle kombinlenebilen payetli kalem ve mini etekleri, gündüzden geceye geçmeyi basitleştiren payetli ve boncuk işlemeli bluzleri girdiği her civarda şık ve parıldayan kentli kadının 80’ler etkileşimini cadde tarzına yansıtmayı basitleştiriyor.

Özetlemek gerekirse Güz/Kış ’16-17 koleksiyonunda ne kadar parlak o kadar şık anlamına geliyor. Ve bu yalnızca gece için geçerli değil; payet, gün içinde de geceyle aynı bedeli görüyor. Hafta içinde de ışıltısını yansıtmak isteyen mert kadınlar, bu sezonda diledikleri gibi payet seçim edebiliyor ve asla “fazla” olarak idrak edilmiyor.

Bir önceki yazımız olan Tasarımcıların Güz/Kıs Koleksiyonları başlıklı makalemizde bluz, gomlek ve pars desenli gomlek hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X