2016 modasının makyaj trendi natürellik! Günlük yaşamdan, kırmızı halıya kadar natürellik, sezonun en sansasyonel trendlerinden biri haline geldi! Bizler de Sateen.com Editörleri olarak, natürel makyajın gizemlerini sizin için bir araya getirdik! Alttaki adımları uygulayarak siz de makyaj trendine Sateen.com ile ayak uydurabilirsiniz.

Natürel makyaj yapmanın püf noktalarından biri; surat bölgesini renklere boğmamaktır. Ciltte naturel renkli kapatıcılar ve renkler kullanılarak natürel makyaj süreci zafer ile bitirilmelidir. Natürel bir makyaja sahip olmak için; suratınızdaki hataları kapatırken ince formlu kapatıcılardan takviye almalısınız. Natürel makyaj içinde fondötenin asla yeri yoktur.

Bu yılın moda renkleri olan “Kuvars Pembe” ve “Dingin Mavi” kendini gözlere de taşıdı! Natürel makyaj yaparak gözlerinizi nasıl renklendireceğinizi düşünüyorsanız bu tonları seçim edebilir ya da daha sarih ve soft renklerden takviye almalısınız. Krem rengi, sarih kahverengi ve naturel tonlar gözlerinizi daha yumuşak bakışlarınızı daha tesirli gösterecektir.

Natürel makyaj yaparken dudaklarınıza renk vermek üzere çok uçuk renkler kullanmamalısınız. Dudak rengine yakın dudak boyası tonları kullanarak daha natürel bir makyaja sahip olabilirsiniz. Dudaklarınıza dudak kalemi ile çerçeve sürüklemeyi sınamayın. Bu sizi natürellikten uzaklaştıracak bir makyaj cinsi olacaktır.

Daha natürel bir görünüme sahip olmak için siyah rimelden uzak durmalısınız. Kahverengi rimel kullanarak gözlerinizi daha yumuşak bir hale getirebilirsiniz. Siyah rimel bakışlarınıza her zaman daha sert gösterecektir. Gözlerinize bariz hatlar sürüklemekten uzak durmalısınız. Siyah göz kalemi yerine beyaz veya krem göz kalemi kullanarak bakışlarınızı daha aydınlık ve natürel bir hale getirebilirsiniz.

Natürel makyaj yaparken kaşlarınızı çok koyu renklere boyamamaya dikkat etmelisiniz. Natürel makyajda koyu kaş renginin yeri yoktur. Kaşlarınızı boyamak istiyorsanız daha natürel ve sarih tonlara boyayarak aradaki boşlukları doldurabilirsiniz. Sert çizgilerden olası olduğu kadar uzak durmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X