Bir erkeği çekici kılan pek çok etmen var: dış görünüşü, giyim stili, ses tonu, alaka alanları, zekâsı, espiri kavrayışı, ahlakı, gülüşü, dişleri, kullandığı parfüm… Bu özelliklerin her biri kendi başına elbette çok ehemmiyetli ve değerli. Ancak erkeklerin bir yapısal özelliği var ki, pek çok vaziyette ötekilerinin önüne -ilk görüşte- geçiyor. O özellik başlıktan da kavrayabileceğin gibi, uzun boylu olmak. Ortalamanın üstünde bir boya sahip olmak, bir erkeğe biriyle ile ilk kere tanışma anında ya da bir etrafa ilk girişinde her zaman avantaj sağlıyor. Ancak bu avantaja sahip olmayan erkekler için de dünyanın sonu gelmiş değil. Vücudunu ideal şekilde kullanarak ve beden yapına en çok yakışan elbiseleri giyerek sarihi kapatmak ve böylece istenilen tesiri yaratmak düşündüğünden daha basit.

1- Pabuçların pantolonuna ters renkte olmamalı

Pabuçların ne kadar pantolonunla geçimli renkte olur ve az dikkat sürüklerse bacak boyun o kadar uzun gözükür. Bütün tersini yapman halinde kunduranın rengi dikkat sürükler, görüntüyü net bir biçimde keser ve bacaklarının kısa gözükmesine neden olurlar. Misal vermek gerekirse beyaz sneakerlar son senelerde çok popüler olmakla beraber kısa boylu erkeklerin koyu renkli denim pantolonların altına giymemesi gereken bir kundura cinsidir. Ne kadar kundura-pantolon geçimi, o kadar uzun boylu gözükmek demek

2- Kaban seçerken uzun modelleri seçim et

Boyu üst bacağının yarısına kadar gelen, uzun modelli kabanlar üst vücudunu olduğundan daha uzun gösterir. Burada yeniden dikkat edilmesi gereken nokta renk geçimidir. Vahşinin rengi giysisinin gerki kalanı ile kontrast oluşturmamalıdır.

3- Aksesuar kullan

Doğru seçilmiş ve kombinlenmiş bir aksesuar seni zevk sahibi bir erkek olarak göstermekle kalmaz, aynı zamanda daha uzun boylu gözükmeni de sağlar. Şapka veya atkı kullanımı dikkatleri baş ve boyun bölgesine sürükleyerek daha uzun bir imaj çizilmesine katkıda bulunur. Pantolon ile geçimli renkte çorap giymek de bacak boyunun daha uzun gözükmesini sağlar. Fazla kalın olmayan, gömlek ve pantolon rengiyle geçimli renkte kemer kullanmak, vücudun yarıdan kesilerek kısa gözükmesini maniler.

4- Pantolon boyuna dikkat!

Pantolon paçasının netlikle dökümlü olmaması ehemmiyetli. Kısa veya orta boylu erkeklerde dökümlü paça hem daha kısa boylu hem de daha dağınık bir imaj çizilmesine neden olur. Aynı biçimde düşük emin pantolonlar yerine banal bel yüksekliğindeki pantolonları seçim etmek, beden boyunu uzatır. Son olarak andırdırmadan geçmeyelim: şayet pantolonunun boyu uzunsa asla paçasını kıvırarak giyme; kesinlikle terziye giderek paça boyunu uygun biçimde kısalttır.

5- Kat kat giyin

Birkaç değişik parçayı üst üste giymenin soğuk havalarda pek çok avantajı var. Bunların birincisi girdiğimiz etrafın sıcaklığına göre üstümüzdekilerden birini çıkarmak ya da giymekse bir diğeri de üst vücudumuzu olduğundan daha geniş ve uzun göstermesidir. Renk tercihinde içimize giydiğimiz parçanın en sarih, üstüne giydiklerimizin ise daha koyu tonlarda olması vücudumuzu daha yapılı gösterir. Misalin beyaz bir gömleğin üstüne gri bir hırka en üste de siyah bir ceket veya kaban giymek göğsünü ve omuzlarını genişletir, üst vücudunun daha slim gözükmesini sağlar ve bu görüntü boyunun olduğundan daha uzun görünmesine katkıda bulunur.

6- Geçim ehemmiyetli

Renk ya da aksesuar tercihlerinde geçime dikkat et. Fazlaya kaçan renk kontrastlarına yönelmek, fazla dikkat sürükleyen çorap, kemer gibi aksesuarlar kullanmak ya da vücudu veya bacak boyunu çok dikkat çekici bir şekilde ortadan ufalayan rastgele bir kemer, düşük bel pantolon ya da genel renk geçimsizliği, boyunu daha kısa gösterecektir. Bu nedenle bacak ya da beden boyunu dağılacak parçalardan uzak durman ehemmiyetli.

Tarz sahibi olmak ve vücudunu olabileceği en iyi biçimde göstermek gördüğün gibi hiç de güç değil. Tek gereksinimin, birkaç püf noktayı öğrenmek ve bunları uygulamak. Kısa boylu bir erkek olduğunu düşünüyorsan ve bu yazımızı okuduysan, şu andan itibaren giysilerini yukarıyada paylaştığımız kaidelere uyarak kombinlemeye çalış. Neticeden hoşnut kalacağına eminiz. Son olarak ilave etmeden geçemeyelim: her zaman omuzların geride, çenen yukarıyada ve sırtın dik olsun

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X