Bayanların erkeklerden çok daha ayrıntıcı olduklarını ve karşısındaki şahısların gerek fiziksel gerek karakteristik özelliklerini en ufak ayrıntısına kadar incelediklerini öğreniyoruz. Peki bir bayan seni ilk kere gördüğünde ve seninle irtibata geçmeye başladığında nelere dikkat ediyor bilmek ister misin? Real Men Real Style adlı youtube kanalından aldığımız esinle bu mevzuya eğiliyoruz.

Silüetin

Bir bayan sana baktığında ilk olarak vücudunun genel görünümüne başka bir deyişle silüetine dikkat ediyor. Omuzların, kolların, boynun ilk dikkat sürükleyen vücutsal özelliklerinden. Şimdi bu bilgiyle ne yapacağız? En kısa zamanda bir spor salonuna yazılıp omuz, göğüs ve kol bölgemizi çalıştırmaya başlayacağız. Şayet ‘Ben zati vücuduma dikkat ediyorum bütün de istediğim gibi gözüküyorum’ diyorsan işte o zaman da üst vücuduna giydiğin giysilerini seçerken göğüs, omuz ve kollarını ön tasarıya çıkaracak parçalardan seçmeye itina göstermelisin. Ayrıca gömleğinin birkaç düğmesini sarih vazgeçerek, fermuarlı ceketinin fermuarını yarıya kadar kapatarak da üst vücuduna dikkatleri toplamayı muvaffak olabilirsin.

Suratın

Bir erkekte bayanların en çok araştırdığı bölgelerden biri elbette surat. Surat hatların; varsa sakalların, göz kontağı kurup kurmadığın bayanların en çok dikkat ettiği noktalardan. Burada ehemmiyetli olan dünyanın en iyi görünen surat hatlarına sahip olup olmadığını değerlendirmekten çok suratına ve cildine iyi bakman. Sakalın varsa kumpaslı aralıklarla kısaltman, suratını her gün arınıp ıslatman, kurtulmak istediğin tüyler varsa onların devasına bakman; kısacası muntazam, bakımlı ve pak bir imaj çizmen.

Tebessümmen

Tebessümme pek çok erkeğin üstüne pek düşünmediği ancak şahsi imaj açısından çok ehemmiyetli bir nokta! Bir bayan sana bakarken nasıl tebessümeceksin? Bunu azıcık ayna karşısında çalışmakta fayda var: İyi bir tebessümme için gereksinimin olan esas noktaları sıçramamalısın: 1- Göz kontağı kur ve tehlikesiz bir beden dili ile tebessüm. 2- Dişlerin her zaman pak olsun. Gerekirse kumpaslı olarak arındırt ve beyazlattır; problemli olan dişlerini rehabilitasyon ettir.

Beden Dilin

Son senelerde beden dilinin tüm hayatımıza ne kadar büyük bir tesir yaptığını dinlemeyen ve öğrenmeyen yoktur… Bedeninin nasıl gözüktüğü kadar onu nasıl kullandığın da ehemmiyetli. İşe beden dilini gözlemleyerek ve hareketlerini ‘fark ederek’ başlayabilirsin. Elini, kolunu nereye koyuyorsun, dik duruyor musun, nasıl oturuyorsun, irtibata sarih bir beden diline sahip misin? Tüm bu suallerin yanıtlarını düşünmen ve değiştirmen gerekenleri tespit etken ehemmiyetli.

Ellerin

Kısa kesilmiş, pak tırnaklar ve yumuşak bir cilde sahip eller bayanlar için ehemmiyetli. Ancak paklik ve ıslatma yeterli değil elbette. Beden dilini en çok ele veren uzuvlardan biri de eller. Yalnızca ellerimizin hareketiyle dahi irtibata sarih, gergin, coşkulu ve eşi pozitif-negatif pek çok iletiyi karşı tarafa farkında olmadan iletiyoruz. Bu arada sağlam bir tokalaşmanın ehemmiyetini de sıçramamak gerekiyor! Bayanların gözünde iyi bir imaja sahip olmak için ellerin de üstüne çalışılması gereken alanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Tarzın

Şayet sağlam bir tarzın varsa kaderlisin, dikkat sürükleyeceksin demektir. Hepimizin kendine has, seneler içinde değişen ve oturan bir tarzı var. Yalnız burada çok ehemmiyetli bir gidişat daha var ki o da yalnızca ‘ne’ giydiğin değil; ‘nasıl’ giydiğin. Elbiselerinin üstüne bütün olarak oturması, beden yapınla geçimli, doğru beden ve boyda olması, vücudunun muntazam taraflarını vurgulaması varsayım edemeyeceğin kadar ehemmiyetli bir ayrıntı. Dolayısıyla giysilerini seçerken yalnızca stillerine dikkat etken yetmiyor. Üstüne bütün oturan giysiler alman, gerekirse terziye giderek minik düzenletmeler yaptırmaya alışman gerektiğini andırdıralım. Bu mevzuda kendini geliştirmek istersen Hatasız Giyinmenin Altın Kaideleri yazımıza göz atabilirsin.

Etraftaki Değişik İnsanlarla İlişki Kurma Şeklin

Bayanlar için onlara nasıl davrandığın kadar etraftaki değişik insanlara nasıl davrandığın ve büyük fotoğrafın içindeki konumun da çok ehemmiyetli. Değişik insanlarla ait nasıl? Onları güldürebiliyor musun? Yeni bir sohbet mevzusu açabiliyor musun? Herkese hitab edebiliyor musun ya da yalnızca bayanlarla/yalnızca erkeklerle mi bağlantı halindesin? Gördüğün gibi çevrenle geçimin ve değişik insanların arasında nasıl davrandığın da bayanların birkaç dakika içinde röntgenini sürükledikleri ehemmiyetli gidişatlardan başka bir tanesi:

Konuşma Stilin ve Ses Tonun

Nasıl bir konuşma stilin olduğu ve nelerden bahsettiğin de yeniden bayanların karşılarındaki erkekte ilk dikkat ettikleri mevzulardan bir tanesi. Seninle sohbet ederken mevzu derinleşebiliyor mu, söyleyecek farklı bir şeye sahip misin, entellektüel birikimin ne vaziyette, seyahat eden ve keşfetmeyi hoşlanan bir erkek misin? Bu mevzuda kendini geliştirmek için yapabileceklerin hududu yok. İyi kitaplar okuyarak işe başlayabilirsin.

Kokun

Bayanlar için koku çok ehemmiyetli! Her zaman pak olmak ve deodorant sürmek yeterli değil. Senin imzan olan bir parfüm seçmeli ve onu kumpaslı olarak kullanmalısın. Seçtiğin parfüm tarzınla ve hayat stilinle geçimli olmalı ve muhtemelse ağır bir kokusu olmamalı.

Tarz Ayrıntıların

Gömleklerinin ütülü olması, pantolonunun üstüne bütün oturması, kendine has bir stilinin olması evet hoş ve ehemmiyetli. Ancak esas parçalar kadar ayrıntılar da bayanlara hakkında ilk bakışta fikir veren unsurlar. Misalin kullandığın saat, bileklik, çanta, müzik dinlediğin kulaklık seni sen yapan birkaç ehemmiyetli parça. Bu stil aksesuarları seçerken, bir kadının sana bakar bakmaz tüm bu parçaları gördüğünü ve hakkında bir fikre sahip olmasını sağladığını unutmamalısın. Burada ehemmiyetli nokta ‘Tarzına yatırım yapan, ayrıntılara itina gösteren’ bir imaj yaratmak.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X