Elbiseler üzerinizde iyi durmuyorsa, vücudunuz uymuyorsa ne kadar çekici ya da moda olursa olsun iyi giyinmez sayılmazsınız. Sıkı kıyafetler kolay görünür ve kilolu görünmenizi sağlar. Çok büyük kıyafetler sizi itinasız gösterecektir. Elbiseye girebilmeniz, kesinlikle doğru vücudu bulduğunuzu veya size bütün olarak uyması anlamına gelmez. Bir giyside uyması gereken şey, ayrıca şekillendirmeye de bağlıdır.

Kıyafetlerin size geçimi güç olabilir, zira çoğu bayan üst ve alt kısımlarda değişik bedenler giyer. Giysi, otururken veya ayakta durduğunuzda düz uzanıyorsa iyi görünür. Tüm dikişler düz ve düz bir biçimde döşenmelidir, ancak natürel ki bu stil bir tasarım istenirse. Materyal göğüs veya kalça çevresinde sürüklememeli veya büzülmemelidir. Kıyafet sıkı olmamalıdır.

Tesettür Kıyafette Beden Görünümü Nasıl Değerlendirilir?

Son zamanlarda kilo aldıysanız veya kaybettiyseniz, gardırobunuzu tekerrür araştırın ve değerlendirin. Düzgün biçimde uymayan elbiseleri atın veya değiştirin. Her fert değişiktir, ancak çoğu bayan elma, armut, muz veya kum saati kategorilerine girer. Elma biçimindeki bayanlar, bel çizgisini vurguluyorken, büst ve bacaklarını vurgulayan tesettür giysi modeli seçmeleri halinde en iyi biçimde görünürler.

Armut biçimindeki bayanlar kalça ve uyluklar üst ve alt kısımda daha miniktir. Tabakalı sade üstler, koyu renkli alt kısımlarda en iyi biçimde görünürler.

Muz biçimindeki bayanlar vücutlarının her yerinde incedirler. Bu bayanlar çoğu elbisede iyi görünürler. Çarpıklar yaratan elbiseler giyerek biçimlerini vurgulayabilirler: Renkli pantolonlar, çizgili beller ve sivri uçlu ceketler bu galibiyeti asıllaştırır.

Kum saati biçimindeki bayanlarda ince bel, bütün kalçalar ve göğüsler vardır. Özel parçalar ve şal kıyafetlerle şahane görünürler. Renklerin en iyi görüneceğini vücuda sahiptirler. Bileğinizin içindeki damarlara bakın. Yeşil mi, mavi mi görünüyorlar? Yeşil gözüküyorsa, sarı bir tabana sahip bir cilt tonunuz vardır. Sıcak renkler size daha iyi bakacaktır. Beyaz, kırmızı, sarı, turuncu ve kahverengi yanı gizeme sarı renkli yeşillik ve blues deneyin. Pastellerden kaçının.

Mavi gözükürse, pembe bir tabana sahip bir cilt tonunuz vardır. Soğutucu renkler size daha iyi görünecektir. Beyaz, pastel ve mücevher tonlarını deneyin. Kuşkuya düştüğünüzde, çoğunlukla nötr renklere sadık kalın. Siyah, gri ve kahverengi neredeyse herkes üzerinde mükemmel görünür.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X