Moda artık bir ‘hobi’ değil güçlü ve geçerli bir iş dalı haline geldi. Özellikle yeni nesil, moda kaidelerini tanımlamakta hem daha mert hem de daha girişken! Hal böyle olunca, modanın ehemmiyetli internet sitelerinden fashionista.com, en iyi moda mektepleri üzerine bir araştırma derlemiş. Kariyerini moda üzerine yapmak isteyen ve eğitimini bu doğrultuda derinleştirmek isteyen takipçilerimize ışık yakalaması ismine, 50 mekteplik bu listenin ilk üçünü paylaşmak istedik. Listenin tamamı içinse buraya tıklamanız yeterli: http://fashionista.com/2010/12/the-top-50-fashion-schools-in-the-world-the-full-list/

1- Central Saint Martins: Londra’daki mektep, moda, tekstil ve takı tasarımı üzerine eğitim veriyor. Mezunları arasında Stella McCartney, John Galliano, Alexander mcQueen, Hüseyin Çağlayan gibi adlar var. Yaratıcılığı ve moda dünyası üzerindeki tesiri açısından bir numarada yer alıyor.

2- Parsons The New School for Design: Moda tasarımı, moda pazarlaması ve moda öğretileri üzerine eğitim veren müessese Donna Karan, Marc Jacobs gibi adların mektebi. Avantajı bir hayli çok mağazalı markayla işbirliği içinde olması. Bu da iş olanakları mevzusunda avantaj demek.

3- Bunka Moda Koleji ve Kadın Üniversitesi: Moda tasarımı, moda yaratımı ve teknolojileri, pazarlama, aksesuar ve tekstil gibi mevzularda eğitin veren mektep Kenzo, Junya Watanabe, Yohji Yamamoto gibi mezunlara sahip.

Bir önceki yazımız olan Kalem Etekle Moda Sizden Yana! başlıklı makalemizde kalem etek, kalem etek modasi ve kalem etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X