Cilt Kirlerine Karşı
Kirlere Karşı Aloe Vera:
Aloe vera yaprağında bulunan jel, kirlere karşı cildinizi yenileyen bir nebat çeşididir. Aloe verayı yaprağının jelini pak cildinize kirli kısımda olanlara sürünüz ve kurumasını bekleyiniz. Kuruduktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz.

Kirlere Karşı Salatalık:
Salatalık cilt problemlerini gidermede faydalı bir etmen maddeye sahiptir. Salatalığın bir öbür verimi de kanamayı durduran ve damarları büzücü özelliğiyle kirleri gidermede yararlı olabilmektedir. Salatalık içerisinde C vitamini olduğundan cilt üzerindeki yara ve enfeksiyonları rehabilitasyon etmeye dayanakçı olur. Salatalık cildimizi hoşlaştırır. Cilt problemlerini gidermek için salatalığın kabuklarını cettikten sonra blender takviyeyi ile sürükledikten sonra pamuk ile suratınıza uygulayabilirsiniz.

Kirlere Karşı Losyon
Cildimizde sivilce oluşmasının sebebi fazla yağ oranının birikmesidir. Cildinize uygulayacağınız calamine losyonu ile bedeninizden yağ ölçüsünü alarak cildinizin pürüzsüz görünüme kavuşmasına dayanakçı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey calamine losyonunu cildinizde problemli bölgeleri uygulamak.

Kirlere Karşı Üzüm Çekirdeği
Üzüm çekirdeğinin belirsiz yararlarından biri de kirler üzerinde eforlu bir arınıcıdır. Üzüm çekirdeğini 115 gr suyun içerisine 4/35 gr damlatın ve problemli bölgelere uygulayın.

Kirlere Karşı Havuç Suyu
Cildinizdeki kirlerin üzerine suyu bunalmış havuç suyu sürdüğünüzde tesirini göreceksiniz. Tüm bedeninize uygulamak isterseniz bunun için bir su kadehinin yarısına havuç suyunu Suratınızdaki kirlere ezilmiş veya suyu bunalmış havuçları sürdüğünüzde hemen arınacaktır. Suratınızın yanı bedeninizi de temizletmek için bir kadehin yarısına havuç suyu, üçte birine su ve geride kalan kısmına ise pancar suyunu ekleyeyip karıştırın, ve daha sonra yudum yudum için. Bu karışım sayesinde karaciğer enzimleriniz harekete geçecektir.

Kirlere Karşı Limon Suyu
Limon suyunu cildinizde oluşan fazla yağların ve siyah noktaların giderilmesinde kullanabilirsiniz. Cildinize uygulayacağınız taze limon suyu ile gözeneklerin açılmasına dayanakçı olabilirsiniz. Limon suyunu ayriyeten bal ve zerdeçal ile karıştırarak suratınızı günlük olarak arınmak için kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X