70’ler modası geçmişten günümüze dek uzanan elbiseleriyle birlikte cadde modasında yerini almaya başlayan modeller sunuyor. 70’ler modasını yansıtmak ve bu stili üzerinizde taşımak istiyorsanız; bir ekip parçalara gereksiniminiz olacak.

Geçmiş senelerin sembolü haline gelen sahte kürkler 70’ler modasının en bariz parçalarından biri. Sahte kürklerin renkli olan modellerini kullanarak kombinlerinizde 70’ler modasını yansıtmak için ilk adım olarak görebilirsiniz. İspanyol paça pantolonlar bu senelerin en bariz parçalarından biri. İspanyol paça pantolununuzu giyerek bohem ruhunu rahatlıkla elbiselerinize yansıtabilirsiniz. 70’li senelere dönmek için İspanyol paça bayan pantolon ve renkli kürk ikilisinden yararlanabilirsiniz.

70’li senelerin en trend parçalarından biri de; dantelli bluzlardır. Nazik ayrıntıların öne çıktığı senelerde dantel doruk yaparak bayanları daha nazik göstermeyi kastediyordu. Bu sebeple dolabınıza ilave etmeniz gereken parçalardan biri de; dantelli bluzlar. Dantel bluzun bedene oturmamasına dikkat edin. Bol ve dökümlü bir bluz 70’ler modasına daha uygundur.

70’li senelerin etek modelleri arasında süet eteklerin ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Süet eteğinizle birlikte retro bir görünüm tutarak daha trend bir görünüm elde etmiş olacaksınız. 70’li senelerin ruhunu sergileyebileceğiniz süet eteklerinizi bir kaç çağdaş parça ile birleştirerek kullanabilirsiniz. Şile bezinden yapılmış olan bazı bluzlar 70’li senelerin modasını yansıtmaktadır. Bol kesimli ve kavmi desenli olan bu bluzlar içinde 70’li senelere geri dönüş yapacaksınız. Bluz üzerine uzun bir kolye takmayı unutmayın. Uzun kolyeler o senelere ait ehemmiyetli bir ayrıntıdır.

Geçmiş seneleri anımsayan bir değişik trend parçalardan biri de; geçmiş seneleri hatırlatan desenler. Bu tip bir bayan gömlek altına İspanyol paça pantolon giyerek 70’lerin modasını yansıtabilirsiniz. Tarzınızda dikkat çekici bir stile bürünmek istiyorsanız; fötr şapkalar bütün size göre. Büyük fötr şapka, dalgalı saçlar ve retro bir giyim tarzı sizi o senelerin gözde ikonlarından biri haline getirecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X