Ağabeye elbiseler, özel günlerde ve gecelerde sıklıkla seçim edilen parçalardır. Tesettür ağabeye de günümüzde tesettürlü bayanların özel davetlerindeki tercihleriyle modaya doğrultu veren giyimlerden olmuştur. Bayanlar özellikle düğün, nişan, laf, kına gibi organizasyonlarda genel olarak ağabeye elbiseler seçim etmektedir. Bir Hayli çeşitte ve modelde olan tesettür ağabeyeler ise; son zamanlarda zarafet ve şıklığın bir parçası haline gelmiştir.

Tesettür Ağabeye Modelleri

Ağabeye giysilere olan gereksinim ve yönelim çoğaldıkça, tesettür ağabeye modelleri de spektrum göstermiştir. Çeşit çeşit kumaş, renk ve operasyona ayrıntıları olan tesettür ağabeyeler, şıklığı ve zarafetiyle göz doldurmaktadır. Özellikle bu sene moda olan uçuş uçuş uzun etekler, art kuyruklu modeller ve beli işlemeli kemerli modeller en sık seçim edilen ağabeyeler olmuştur. Yazlık veya kışlık kumaşlarda değişiklikler gösteren tesettür tuvaletlerin buluşma noktası her zaman göz dolduran güpür ayrıntılarıdır. Oldukça şık duran güpürlü ve dantel ayrıntılı tesettür ağabeyeler, kadınların ilk sırada seçim ettiği modeller arasındadır. Aynı zamanda kaftanlı önden iki yana açılan perdeli modeller de bayanların en çok seçim ettiği tesettür ağabeyeler arasındadır.

Tesettür Ağabeye Kombinleri

Tesettür ağabeye giysilerde kombin yapılırken ilk olarak dikkati kundura ve çanta sürüklemektedir. Elbiseyi bitirici unsurlar olarak kullanılan kundura ve çantalar, tuvalete uygun renklerde seçilmiş olmalıdır. Özellikle tesettür tuvaletlerle minik bir el çantası uygun olacaktır. Moda olan haki, mürdüm, gece mavisi gibi göz akdikeni renklerle kombin yapılabilecek sade ve minik bir el çantası olmalıdır. Ya da pudra, vizon gibi daha pastel renklerle kullanılmak üzere canlı renkte bir çanta ve kundura seçim edilebilir.

Giyimde dikkati tek bir doğrultuya sürüklemek doğru olacaktır. Şayet giysiniz hareketli ve canlı bir renk ise, aksesuar tercihiniz sade olmalıdır. Aksine tesettür ağabeye tercihiniz sadelikten yana ise, kundura ve çanta gibi bitirici mahsulleri daha canlı renklerde seçebilirsiniz. Bunların yanı gizeme tesettür tuvaleti bitirecek olan şal veya eşarp tercihinizi de dikkatle yapmanız gerekir. Tuvalete uygun renklerde ve uygun kumaş cinsinde olması önerilir. Bazı ağabeyeler eşarp ile kombin halinde olabilir. Böyle olmadığı gidişatlarda ise ya tesettür ağabeye ile aynı tonda ya da ona yakışacak bir tonda eşarp seçim etmek doğru bir tercih olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X